PPK-s siker a Kooperatív Doktori Programban

2021.02.28.
PPK-s siker a Kooperatív Doktori Programban

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium 2020 őszén indította el piacorientált Kooperatív Doktori Ösztöndíjprogramját, amely célzottan támogatja a gazdaság igényeihez igazodó kutatásokat. A program célja, hogy a doktori képzés során megszerzett tudást az ösztöndíjasok a mindennapi gyakorlatban is hasznosítsák, munkájukba beépítsék, ezzel elősegítve az adott területen az innovációk és új technikák megjelenését.

Az ELTE-ről összesen 42 doktorandusz nyert támogatást több mint 1,5 milliárd forint összértékben, köztük Nagy Bence, az ELTE PPK Neveléstudományi Doktori Iskola elsőéves Phd-hallgatója, a Kooperatív Doktori Program ösztöndíjpályázat egyik nyerteseként olyan innovatív oktatási módszerek kialakítását tervezi, amelyek célja a tanulók környezettudatos szemléletének fejlesztése a természettudományok oktatása során.

További részletek itt olvashatók.