Intézetünk munkatársának tanulmánya az intézményes környezeti nevelésről indiai pedagógusképzési tankönyvben

2020.09.18.

Intézetünk tudományos főmunkatársa, Varga Attila és társszerzői (Könczey Réka és Saly Erika) tanulmánya mutatja be a környezeti nevelés intézményes megközelítését a Studera Press kiadó által kiadott „Environmental Education” c. kötetben. A könyv elsősorban az indiai egyetemeken, pedagógusképzési programokban tanuló hallgatóknak szól, de természetesen általános érdeklődésre is számot tarthat. A könyv olvasói megismerkedhetnek a környezeti nevelés legújabb tendenciáival és különböző országokban folytatott gyakorlatával. A fejezetek bemutatják a területtel kapcsolatos indiai és nemzetközi jogi rendelkezéseket és oktatáspolitikai kezdeményezéseket, és részletesen tárgyalják a környezeti nevelés oktatási kérdéseit, megközelítéseit és módszereit az oktatás különböző szintjein. A kötet a klasszikus környezeti nevelési témakörök mellett a legújabb kapcsolódó irányzatokat is bemutatja. Több fejezet foglalkozik az ökopszichológia és a környezeti nevelés kapcsolatával és külön fejezet elemzi az ökofeminizmus és a környezeti nevelési viszonyát.

A kötet előnézete itt megtekinthető.